Letní dětský tábor Velké Skaliny

Vážení táborníci, na našich webových stránkách je již k dispozici možnost přihlásit se na letní dětské tábory 2020. Program jednotlivých běhů je následující: 1.běh Disneyland, 2.běh Indiana Jones a tajemný Excalibur, 3.běh Zaklínač: Válka o medailon a 4.běh Alenka v říši divů

Přihlašovat se na letní tábory 2020 můžete přímo zde a nebo navštivte domácí stránku Velké Skaliny.cz

Aktuality

10.den

Dorazil vzkaz od Zloby! Unesla naše dva přátele z řad aut, to už víme, ale doufali jsme, že poté, co jsme jí navrátili její magickou knihu je propustí. Mýlili jsme se. Zloba si je vědoma ceny jejích rukojmí a nehodlá je propustit. Alespoň ne nyní. Musíme sepsat vlastní vzkaz s nabídkou za navrácení našich přátel a najít způsob, jak jej dopravit k samotné Zlobě. Má to ale háček. Náš vzkaz k ní musíme vyslat prostřednictvím SMS zprávy, která nás nejen limituje 160 znaky, ale také způsobem jejich zadávání. Bylo nutné jednotlivé znaky zapisovat postupně po jednom a mít dobře promyšlenou podobu naší zprávy, pro maximální využití takto limitovaného množství sdělovacích prostředků. Výzva, to dozajista, ale nic tak těžkého pro nás. Odpoledne bylo třeba přesedlat na konstruktivnější způsob myšlení. Abychom přechytračili Zlobu a osvobodili své přátele auta, musíme vyrobit jejich přesvědčivé kopie, které taky něco vydrží, aby nepojala podezření příliš brzy. Naše zručnost a kreativita byla klíčová a naše konečné výrobky opravdu stály za to. Nechyběla ani zatěžovací testovací dráha. Večer jsme se po tomto náročném dni odměnili diskotékou, yaay!

9.den

Ráno po probuzení nás čekal nemalý šok. Zloba seslala našim směrem mocnou kletbu, následkem čehož se všichni z řad vedoucích probudili v cizím těle. Nastal chvilkový chaos, ale rozhodli jsme se zhostit situace po svém. Každý tak nejenže musel fungovat s tělem některého ze svých kolegů, ale snažil se také o co nejvěrnější napodobení jejich osobnostních rysů. Nakonec jsme tedy dokázali nejen svou přizpůsobivost a schopnost vypořádat se s problémy, ale také to, jak dobře známe lidi ve svém okolí. Odpoledne jsme se rozhodli hledat pomoc proti mocné magii Zloby u jiné mýtické postavy, tentokrát z českého folklóru. Při putování po okolí jsme se postupně seznamovali s tajemnou Marcebilou, paní Krušných hor a přilehlých lesů. Poté co jsme se dozvěděli něco o její minulosti, místech, kde se objevovala a činech, které vykonala, jsme byli schopni o něco více porozumět jejím schopnostem a snad je budeme schopni dobře upotřebit při dalším boji se Zlobou. Večer nastal čas na trochu zdravého soutěžení mezi nejstaršími z řad táborníků a statečnými z řad vedoucích. Bitevním polem se stalo fotbalové hřiště a po lítém souboji plném zvratů nakonec sklidili vedoucí porážku, leč velmi těsnou. Příště je dostaneme!

Skaliny Skaliny Skaliny  

8.den

Dnes dopoledne nás čekalo velmi účelné mentální cvičení. Zloba své akce dobře promýšlí a její útoky jsou rafinované a dobře koordinované, tudíž musíme být připraveni analyzovat její strategie a plány a být schopni na ně reagovat. Za tímto účelem jsme dnes absolvovali sérii detektivních cvičení, kdy jsme měli za úkol vyřešit staré záznamy kriminální činnosti a určit vývoj situací a událostí. V druhé části dne byl čas přejít do ofenzívy. Zjistili jsme lokace několika území, která byla pod nadvládou Zloby a byl čas je osvobodit. Toho jsme mohli dosáhnout pouze unikátními způsoby, ze kterých jsme si vybrali zanechání insignií ve tvaru svých těl. Každé z jejich území byla do konce odpoledne pokryta obrysy našich těl, která poslouží pro budoucí ochranu před silami Zloby a jejich stoupenců. Večer byl čas na intenzivní mentální cvičení. Zdrojový materiál jsme získali z proslulých souborů Einsteinových hádanek, protože bystrá mysl je základ.

Skaliny Skaliny Skaliny  

7.den

Dnešního rána jsme stanuli na půdě magického světa Mickey Mouse a jeho Klubíku. Bohužel i tento svět je v nebezpečí a pod neustálými pohrůžkami od Zloby, a protože naše vítězství nad ní nezůstala napříč kouzelnými světy nepovšimnuta, požádali nás o pomoc. Jak je jistě zřejmé, tak magii lze vzdorovat pouze magií, avšak kouzla, která v tomto světě ovládají nebyla ani vzdáleně soupeřem pro Zlobu a její nohsledy. Bylo zapotřebí naučit se nová, mocnější a vynalézavější kouzla, která by nám poskytla výhodu. Právě proto jsme toto odpoledne strávili v magickém lese, kde jsme se zdokonalovali v nejrůznější magii, kouzlech a tricích, která zde byla po dlouhou dobu ukryta. Pro uvolnění jejich plné moci je však třeba zdokonalit sekvenci znamení a gest, a to za přítomnosti konkrétního počtu mágů často specifických vlastností. Naše síly byly znásobeny znalostmi, které jsme načerpali a nastal čas opustit magický les. Naše snažení v boji proti Zlobě již nabývala značného věhlasu, proto nastal čas zpodobnit naše činy také do grafické podoby. Odpoledne jsme tedy strávili tvorbou komiksové podoby našich vlastních příběhů pro naše přátele, aby je i oni mohli prožít „z první osoby“.   

Skaliny Skaliny Skaliny  

6.den

Máme tu krásné pohádkové ráno v říši Příběhu hraček. Naše přípravy na boj se zlobou vrcholí, vše jde náramně…možná až příliš. Nečinnost Zloby přeci jen nutí k zamyšlení, ale naše obavy se dostavily pozdě. V dopoledních hodinách nás navštívila banda nohsledů s rozkazy od samotné Zloby a jejich úmysly byly ty nejnižší, vcelku doslova. Jejich cílem bylo nás pouze na nějakou dobu oslabit a umožnit tak Zlobě napáchat ve světě Příběhu Hraček co největší škody, proto se zaměřili na naše boty! Každému z nás byla pod pohrůžkami odcizena jedna bota a pouze jediný z každé skupiny statečných cestovatelů pohádkovými světy byl vždy schopen se ubránit. Získat je zpět nebyl lehký úkol, ale když jsme i přes všechna úskalí uspěli, objevili jsme útržky tajemného vzkazu, po jehož stopách jsme se vydali. Jak jsme se ovšem obávali, stalo se nemyslitelné! Zloba zákeřně využila našeho rozptýlení a unesla Woodyho a pana Brambůrka přímo nám pod nosem. Odpoledne bylo tedy třeba rozšifrovat záhadu, kam byli dva naši dobří přátelé uneseni a jak je můžeme zachránit. Stopy nebyly příliš početné, natož zřetelné, ale na nás si jen tak někdo nepřijde! Síla naší spolupráce a odhodlání opět zvítězila a byli jsme schopni se dopátrat místa, kde jsou Woody a pan Brambůrek drženi. Aby toho, ale nebylo málo, Zloba si své plány pojistila, neboť její rukojmí byli i po nalezení neschopni odejít, kvůli účelům mocné magie, pod jejíž vliv je Zloba uvrhla. Zase jednou nastal čas využít naši vynalézavost, kreativitu a neomezené možnosti těchto krásných pohádkových světů, neboť jen my dokážeme obstát proti magii Zloby, proto to nesmíme vzdát! Společnými silami a možná i s malou dávkou štěstí jsme zlomili kletbu nad našimi přáteli. Budiž nám to důkazem, že i nad tou nejmocnější zlobou a krutostí lze zvítězit, pracujeme-li spolu a neúnavně. Zloba se bude muset daleko víc snažit. Na poli vítězství nezbývá než si odpočinout při společném večeru sledování našich vlastních uměleckých počinů, jejichž tvorbou jsme se před nedávnem bavili. Filmaři z nás asi jen tak nebudou, ale, když si ke své oblíbené písničce natočíte vlastní videoklip, hned získá zase jednou úplně nový rozměr. 

Skaliny Skaliny Skaliny    


 

5.den

Náš 5 den v pohádkové říši nabral nečekaný spád hned z rána. Začátek našeho honu na Zlobu byl už na spadnutí, ale naneštěstí příroda zavelela jinak. Jak se už tak říká, když člověk musí, tak musí a nešťastnou shodou okolností, tak nastaly v táboře těžké střevní potíže, se kterými bylo třeba se vypořádat. Dopoledne jsme tedy doslova strávili bojem s Průjmy. Pronásledovaly nás různé Průjmy a my se jim snažili bránit návštěvami u Zácpy. Tým, který se se svým „problémem“ zvládl vypořádat nejvícekrát stanul vítězný. Byl to lítý souboj, ale podařilo se nám překonat všechna záchodová úskalí a mohla začít další příprava na boj se Zlobou. Již v předchozích dnech nám Zloba odcizila naše osobní věci, proto bylo třeba se připravit a ujistit se, aby se to již neopakovalo. S tímto v mysli jsme se pustili do výroby našich vlastních „maskotů“, kteří se odteď stanou našimi stálými společníky a díky tomu se snad podaří zlepšit naši obezřetnost na takovou úroveň, aby se Zloba již nemohla tak snadno dostat do naší blízkosti a působit nám problémy. Nemůžeme jí přeci dovolit si s námi takto pohrávat!

Skaliny Skaliny Skaliny  

1 až 4.den

Disneyland je místo plné smíchu a zábavy. Co by se ale muselo stát, aby se všechna radost vytratila? Odjakživa se ví, že královna Zloba si chce udržet trůn a má strach, že stále narůstající spokojenost v říši pohádek může ohrozit její moc v lidské říši. Máme strach, že by byla schopna ublížit našemu kovbojovi Woodymu, Elze, Mickey Mousovi nebo Bleskovi McQueenovi. Rozhodli jsme se tedy jednat včas a Zlobu vypátrat.
Než jsme se do toho pustili, bylo třeba se pořádně seznámit s ostatními členy skalinského Disney království, a to jak prostřednictvím společných her, tak i při zábavném koupání v rybníce.
Také jsme společně natočili videoklipy, které nám budou dělat radost při plnění náročných úkolů. Nenecháme se ale odradit, i když Zlobě jde především o slávu, trofeje a moc, my víme, že existují daleko důležitější věci, a to například přátelství a zábava.  O tom se ji budeme snažit přesvědčit.
Vymysleli jsme proto falešnou Zlobu, která se bude snažit pravou Zlobu zmást a dostat na svou stranu temné postavy z Disney světa. Falešná Zloba bude zjišťovat, kde se asi zrovna nachází ta pravá, abychom ji mohli dopadnout.
Nejsme ale žádní amatéři, zvolili jsme si krycí jména, která nás ochrání před Zlobiným přímým útokem a také jsme si vyrobili předměty, která nám budou na cestě za Zlobou užitečné – deník, abychom měli přehled o svém působení, figurku, díky které se budeme snažit zmapovat Zlobinu poslední lokaci a také vlajku, která bude symbolizovat odhodlání udělat temné straně pohádek přítrž.
Jak jsme na tom ale s detektivními schopnostmi? Mají potenciál Zlobu dopadnout jako první Závodníci? Nebo Kovbojové? A co třeba Sobíci, Chlebíci, Mickeyho klubík, Skrblíci, Špunti, Elzáci, Minnie myšky a Sněhuláci? Ono je totiž možné, že nás osud překvapí a nejlepšími se nakonec stanou Záclony a Ovčáci.

      

6 - 7.den

15.8.2019 – čtvrtek
Drazí a milí rodiče, kamarádi a rodino,
skalinami se rozléhaly písničky táborských tanců. Všechny děti tancovaly podle vedoucích a pořádně jsme rozhýbali všechny svaly v těle. V dopoledních hodinách se po celém prostoru tábora rozmístily stanoviště, na kterých táborníci ukazovali svého týmového ducha, fyzické ale i talentové vlastnosti. Jak zvládají nátlak, stres a podobně. Po obědě následovaly oddílové činnosti. Každý vedoucí si vyvedl svůj oddíl z tábora a připravil si pro svoji mládež nějaké originální hry. Někteří měli bojovku podle fáborků, jiní stavěli domečky v lese nebo hráli různé týmové soutěže (např. Lovci perel). Po večeři následovalo kino, kdy se promítal druhý díl Úžásňáků.


16.8.2019 – pátek
Drazí a milí rodiče, kamarádi a rodino,
den jako z deštného pralesa. Obloha pokrytá tmavými mraky, kapky deště a ponurá nálada. Všechny oddíly se nasnídaly. Mezi tím se den rozzářil. Vyfasovali jsem balíčky se svačinou, zabalili batůžky s pláštěnkami, pitím a pomalinku vyrazili natěšení na celodenní výlet mimo tábor. Po cestě nás však zastihla silná přeháňka. Nasadili jsme pláštěnky a schovali se pod deštníky vytvořené z větví stromů. Déšť byl stále silnější, ale lesní ochrana nás výborně bránila, že i tak jsme si mohli v rámci možností užít den ve volné přírodě. Po návratu do tábora si oddíly udělali odpočinkové odpoledne. Hrály se společenské hry, leželo se, nebo se koukalo na film. Před večeří se jídelna proměnila v herní plac, kdy děti hledaly podle seznamu požadavků lidi, které se k nim hodili a sbíraly jejich podpisy. Jedním z požadavků byl například: Najdi osobu, která mluví francouzsky. Děti se snažily a více se mezi sebou sblížily mladší i starší táborníci. Po večeři následovala známá vědomostní AZ kviz. Všechny vedoucí překvapilo, jak silné vědomosti nosí v hlavách naše Úžaděti.

Skaliny Skaliny Skaliny   
 

4 - 5.den

13.8.2019 – úterý
Drazí a milí rodiče, kamarádi a rodino,
Počasí se nám už od rána kabonilo, země byla mokrá a všude byly louže. Dopoledne byli Skaliňáci se svými vedoucími. Hráli hry, sportovali nebo vyráběli. Po obědě probíhaly týmové hry. První z nich byla Vysvleč a převleč tričko, kdy celý tým stojí v řadě a vedoucí přetahuje přes celý tým velké triko a snaží se to zvládnout co nejrychleji. Hned potom následovalo hledání uloupených týmových vůdců, hrdinů, kdy Úžaděti za naprosté tichosti chodili kolem chatiček v malých skupinkách a naslouchali odpovědím na zaťukání na dveře. Pokud se ozvalo číslo shodné tomu jejich, mohli vejít dovnitř a připojit se ke svému vedoucímu. Celý den jsme po večeři završili kroužky (sportovní aktivity, karaoke, pletení náramků atd.)

14.8.2019 – středa
Drazí a milí rodiče, kamarádi a rodino,
Konečně nás probudilo upřímně teplé ráno. Všechny nás to nabylo energií a společná taneční rozcvička to ještě podpořila. Po snídani hned naběhly týmové hry. Dones pití, zpívej a maluj, kdy děti běhají k vedoucímu, hodí kostkou štěstí a plní úkol, přiřazený k danému číslu. Skaliňáci předvedli opravdu brilantní výkony. Po soutěži přišla výroba letadel na letecký den. Zdá se to jako jednoduchá věc, ale je opravdu oříšek vytvořit letadlo, které opravdu letí, a ještě dobře vypadá. Po startu letadel z balkónu hlavní budovy to měla dvě z nich i hned po přistání spočítané. Úžaděti jásaly a podporovaly svoje týmy. Velký úspěch sklidila hra trezor, která se konala před večeří. Náš nepřítel pan M, nechal po dopadu letadla otevřený trezor a my konečně mohli zaútočit a okrást ho o některé z jeho bohatství. Naneštěstí jeho komplici byli stále v pohotovosti a všechny mince bránili. Děti běhaly pro mince a praktikanti je vybíjeli míči. Když byly zasaženy, musely svoji kořist zahodit a přišly o svůj život v podobě víčka od plastové lahve, které získal v dopolední kreativní hře. Po večeři následovala diskotéka v duchu 80. let. Slyšeli jsme Michaela Jacksona a podobné hity této doby.

Skaliny Skaliny Skaliny             

1-3.den

10.8.2019 - sobota
Drazí a milí rodiče, kamarádi a rodino,
v sobotu ráno jsme Vám odvezli vaše drahé miláčky do našeho tábora a na několik dní je přeměnili v naše úžasné Skaliňáky. Po příjezdu jsme nikoho nenechali ani vydechnout a děti se vrhli do záhady ztraceného vedoucího. Vyluštili jsme rébus, našli tajný klíč a vysvobodili jsme uvězněné vedoucí z chatiček. Po obědě jsme už zařizovali naše nové bytové komplexy. Vybalili jsme je, uklidili, srovnali, co je potřeba a vyrazili na prohlídku k paní doktorce. Čas rychle plynul a den nám už zavíral očka. Po večeři, když se setmělo, se rozsvítila naše Hollywoodská hala a projektor zažehl na zeď film Úžasňákovi 1, aby všechny děti, znalí i neznalí, se dostali do děje našeho táborového tématu.
Úžaděti, vítejte na skalinách! Úžasňáci potřebují Vaši pomoc!

11.8.2019 – neděle
Drazí a milí rodiče, kamarádi a rodino,
ráno zakokrhal kohout ze vzdáleného statku a všichni Skaliňáci se probudili do slunného rána. Rozproudili jsme svá těla, umyli se a vyrazili na snídani. Během dopoledne se Skaliňáci se svými vedoucími zúčastnili několika mini soutěží, abychom otestovali jejich schopnosti. Jednalo se například o střelbu z luku, skákání v pytli, či hod na terč. Všechny tyto mini hry byly důležité na odpolední casting, kdy děti konečně zahlédli a seznámili se s rodinou Úžasných a jejich známými. Všichni superhrdinové pomalu vytvořili své týmy a ukázali, co v nich opravdu je. Pět vytvořených týmů, každý v čele se dvěma hrdiny, si zabrali své základny a začali tvořit týmové symboly (vlajky, pokřiky, talismany). Celá odpolední hitparáda byla oslavena první diskotékou.

12.8.2019 – pondělí
Drazí a milí rodiče, kamarádi a rodino,
Malé dešťové kapky nás probudili, když narážely do oken. Dopoledne jsme poznávali nové hrdiny, které ještě ani kinová plátna nespatřila. Viděli jsme nespočet nových schopností a Skaliňáci museli každého nového hrdinu pojmenovat. Všechny oddíly se po poledním klidu, kdy byl poprvé slavnostně otevřen náš úžabufet, rozdělily do týmů a předvedly své vlajky a ostatní symboly, bohužel byly uloupeny zlým záporákem panem M a jeho kumpány. Týmy byly nuceny je objevit podle indicií a získat je zpět. Před večeří probíhalo finální seznamování v oddílech a různé společenské hry. Dnešní den nám provázelo nepříjemné počasí, ale ani to nás nezastavilo. Večerní televizní soutěž Kufr se vrátil mezi nás na Skaliny a sklidil ohromný potlesk!

 Skaliny Skaliny Skaliny  

13 - 14.den

8.8.2019
Dopoledne jsme se utkali v epické bitvě kosmických lodí. Týmy mezi sebou soutěžily o nadvládu nad nekonečným prostorem a zároveň bojovaly s Thanosovou mezigalaktickou armádou. Po pečlivé analýze dat je jisté, že se konec Thanosovi nadvlády blíží. V odpoledním hodinách začali pozemní boje na okolních planetách, ke kterým se postupně připojilo i domorodé obyvatelstvo a zbytky Thanosovi armády byly donuceny k ústupu. Večer si starší Avengerové připravili tématický program pro své mladší soukmenovce v podobě mnoha zajímavých scének ze života Avengers.
9.8.2019
Dnes jsme zažili poslední a rozhodující střet s Thanosem, který byl po lítém boji přemožen a Avengers se opět spolu s lidmi chopili vlády nad galaxiemi. Naši mladí bojovníci a bojovnice, kteří před čtrnácti dny s obavami nastupovali do našeho výcvikového centra, jsou dnes protřelými a zkušenými mazáky, které lze bez obav vyslat do dalších misí. Dnešní den zakončíme velkou a stylovou párty a již zítra můžete očekávat příjezd vašich ratolestí domů. Dva týdny nezapomenutelných zážitků, nových přátelství, smíchu a zábavy jsou u konce. Užili jsme si je a to je hlavní! A těšíme se na vás zase příští rok.

Skaliny Skaliny Skaliny 

11 - 12.den

6.8.2019
Dnes jsme při hlídce nad planetou zastavili v Las Vegas. Město loterie k našim, teď již Avengerům, bylo štědré a každý tým si vydělal dostatek prostředků na vylepšení svých mezigalaktických lodí.
Odpoledne k nám zavítali mistři karate z nedalekého chrámu. Ukázali nám spousta chvatů a fíglů jak oslabit Thanose a jeho stoupence. Večer proběhla, tajná porada u ohně. Bavili jsme se o strategii a taktice, jak porazit flotilu vesmírných lodí zlého Thanose. Po poradě náš hudebník vytáhl kytaru a zpívali jsme až do večerky.
7.8.2019
Dnes jsme znovu byli na obchůzce v blízkém i dalekém okolí a hledali jsme stopy po zlém Thanosovi. Šli jsme na nedalekou, nově postavenou rozhlednu na Hradištském vrchu  ( opravdu můžeme návštěvu doporučit). I když jsme Thanose nenašli, tak panorama, které jsme viděli - k nezaplacení! Naši Avengers si cestu náramně užili a s dobrou náladou se vrátili zpět na základnu, šťastni ale opravdu unaveni. Tak dobrou noc!

Skaliny Skaliny Skaliny

    

facebook
Navštivte nás na Facebooku

svatebni fotograf ceske budejovice

reklamní předměty potisk
Reklamní předměty potisk