Letní dětský tábor Velké Skaliny

Vážení táborníci, na našich webových stránkách je již k dispozici možnost přihlásit se na letní dětské tábory 2021. Program jednotlivých běhů je následující: 1.běh Harry Potter a Relikvie smrti, 2.běh Mimoni: Vzestup Grua, 3.běh Piráti z Karibiku a 4.běh Kung Fu Panda

Přihlašovat se na letní tábory 2021 můžete přímo zde a nebo navštivte domácí stránku Velké Skaliny.cz

Aktuality

8.den

Gru rozhodl, že mimoni si pro změnu zaslouží také trochu "obyčejné" zábavy a proto dopoledne uspořádal velký mimoňský turnaj v golfu. Míčky byly k dispozici, ovšem hole si musely týmy vyrobit. Odpaly v náročném terénu zabraly celé dopoledne, byť jamka byla jenom jedna. Odpoledne byla připravena trasa s celou řadou hádanek. Je třeba uznat, že všechny týmy si vedly velmi dobře. Za odměnu dostali mimoni k večeři oblíbenou "obrubníkovou" krupicovou kaši. No a večer si menší táborníci a táborníce připravovali kostýmy na zítřejší velkou diskotéku, zatímco ti větší připravovali divadlo pro pohádkový les, který je naplánován na příští týden.

Skaliny     Skaliny     Skaliny                  

7.den

Dnes dopoledne měli mimoni za úkol sesbírat co nejvíce zbraní, aby se pojistili proti případné odvětě Ligy Zloduchů za včerejší příkoří, které jim mimoni způsobili. Úkol úspěšně splnili a spokojeně se pustili do oběda. Jenže... odpoledne se doslova objevili členové Ligy přímo u jednotlivých týmů a mimoni (jak je nakonec jejich zvykem) se k nim přidali. Gru stačil jen vysvětlit, že to má pravděpodobně co dělat s ukradeným zvěrokruhem, který je stále neznám kde. Potom už se strhla bitka mezi týmy, kde naštěstí nedošlo ke ztrátám na životech, ale naopak k zisku - ovšem bodů do celotáborovky. Protože celý den byl pro mimoně po fyzické stránce pěkně náročný, večer už jsme věnovali oddílům a oddílovým aktivitám. I přesto se našli tací, kterým zbylo dost energie a místo lenošení hráli další menší bojovky.

Skaliny     Skaliny     Skaliny        

6.den

Ráno jsme začali opět taneční rozcvičkou a po snídani se děti věnovaly činnosti v oddílech. Některé oddíly pracovaly na výzdobě chatek, další stavěly v lese domečky, jiné se zase věnovaly sportu, luštily tajenku, nebo nacvičovaly divadlo - možností bylo nepřeberně a vedoucí se činili, aby malé (i větší) táborníky nenechali bez zábavy. Odpoledne jsme se vrátili do světa mimoňů a tentokrát Gru přišel s plánem, jak se zbavit Nejvyšší Ligy Zloduchů, která jim stále dýchá na záda. Domluvil návštěvu členů Ligy přímo na základně a mimoni pro ně připravili všemožné radovánky, od masáží, přes občerstvení, až po třeba speciální interview. Šlo ale jen o zástěrku, jak nalákat členy Ligy a odvést jejich pozornost. Zatímco se o ně jedna část mimoňů starala, ti další jim potají tahali peníze z kapes a rádobytajných skrýší. Když se nám je totiž podaří dostatečně oškubat, nemohou přece bez peněz dál najímat špehy a vůbec nás otravovat při hledání zvěrokruhu, no ne? No, alespoň takový byl plán. Večer už jsme zase nechali děti odpočinout od celotáborovky a opět pro ně připravili celou řadu kroužků.

Skaliny     Skaliny     Skaliny                 

5.den

Den jsme začali nácvikem táborového tance a po snídani se mimoni dozvěděli, že po včerejším neúspěchu se špehy se Liga Zloduchů rozhodla napadnout přímo mimoňskou sledovací síť. Mimoni tak museli vlézt doslova do sítě, kde se snažili porazit viry, které tam nasadila Liga. Odpoledne se Gru rozhodl, že mimoni potřebují trochu trénovat a tak je vyslal na trasu, kde museli plnit nejrůznější úkoly. Celkově úspěšný den jsme zakončili neméně úspěšnu diskotékou.

Skaliny     Skaliny     Skaliny             

4.den

Gru se chtěl pustit do pátrání po zvěrokruhu Ligy Zloduchů, jenže informace stojí peníze a tak vyslal své mimoně na sběr diamantů. Členové Ligy se o tom samozřejmě dozvěděli a hned spustili záškodnickou akci. I když byli větší a silnější, mimoňům se povedlo nasbírat úctyhodné množství. Odpoledne jsme nechali na chvíli mimoně mimoni a dali prostor oddílům a ryze oddílové činnosti, aby měly děti možnost užívat si her se vými vrtevníky. Večer jsme se ale zase vrátili zpátky do příběhu a Gru informoval mimoně o činnosti špehů Ligy u nás v táboře. Abychom se špehů mohli zbavit, bylo třeba sehnat co nejvíce informací o nich a následně přijít na to, jaké jsou jejich přednosti a slabiny. Dá se tedy říct, že šlo tak trochu o detektivní práci, která navíc dala mimoňům skoro až překvapivě zabrat. A když už bylo tohle všechno za námi, byl nejvyšší čas jít na kutě.

Skaliny     Skaliny     Skaliny                            

3.den

Dopoledne se mimoni pokoušeli sestavit repliku zvěrokruhu, o kterém se jim včera zmiňoval Gru. Úkol to byl rozhodně nelehký a ne každý tým dokázal sestavit znamení bez chyby. Každopádně to milé mimoně stálo spoustu sil a proto se odpoledne vydali na sběr banánů. A jak je známe, nedělali to úplně běžným způsobem, ale prováděli u toho všemožné vylomeniny, někdy až hraničící se ztřeštěnostmi. Když posbírali co mohli, vyzkoušeli si, jak asi vypadala taková mimoňská evoluce. No, nebudu to dlouze rozebírat, ale v knížkách to určitě píší trochu jinak. Naši mimoni se však vyvinuli podle svých vlastních pravidel a nějaké knihy jim v tom vůbec nebránily. Po náročném dni si pak zaslouženě odpočinuli v táborovém kině.

Skaliny     Skaliny     Skaliny             

2.den

Dnes se děti měly oficiálně pasovat na mimoně. Pro to ale bylo třeba podstoupit několik procedur - tak třeba vytvořit nové smíšené týmy. A jak jinak, než formou hry. A tak táborníci vyrážely na určené místo pro kartičky, s jejichž pomocí hledali nové týmové spoluhráče a také své nové a nefalšované vedoucí mimoně. Když se zmíněné týmy daly dohromady, začalo druhé kolo seznamování. Následně si Gru postěžoval, že všichni mimoni vypadají úplně stejně a tak potřebuje alespoň jednotlivé týmy nějak rozlišit. Následně tedy museli malí mimoni vytvořit pro svou skupinu jakousi zástavu a zvolit jméno. Ani to nešlo úplně snadno, protože surovin nebylo nazbyt a navíc nebyly zadarmo. Nakonec ale všechny skupiny měly zástavy hotové ještě před večeří. Po večeři seznámil Gru mimoně s historickým kontextem, proč jsou dnes zde a proč je potřebuje (nebojte, nešlo o žádné poučky, zkrátka jsme dětem odehráli divadlo). No a pak už byl čas trochu odpočinout od mimoňské části tábora a věnovat se zase trochu něčemu normálnějšímu. Pro děti jsme tedy připravili kroužky - od fotbalu přes deskové hry až po malování - a každý si vybral dle chuti.

Skaliny     Skaliny      Skaliny                     

1.den

První den na táboře se nesl v duchu vybalování a seznamování. Jak také jinak, že? Máme tu mnoho nových tváří ale také staré táborníky a všichni budou muset táhnout za jeden provaz. Děti jsme tedy rozdělili do oddílů, ve kterých strávily celé odpoledne, hrály převážně míčové hry a utužovaly kolektiv. V jednu chvíli nám sice do plánů zasáhl prudký déšť, ale nebylo to nic, co by nás mohlo rozhodit. Večer byla pro účastníky připravena první táborová diskotéka, hrálo se od všeho trochu a parket byl po většinu času zaplněn - však se podívejte na fotky.

Skaliny    Skaliny    Skaliny         

7-12.den

9.7.
Jistě jste někdy slyšeli o Hloupém Honzovi. Na jeho toulkách po světě narazil i na Skalinskou školu a potřeboval naši pomoc. Princezna je v nebezpečí, stráží ji drak, však už to znáte, ale ještě se nesetkal s bandou čarodějů, kteří jsou nadšení z každé magické výzvy, která se jim postaví do cesty. Tak Honza radostně naskočil na pec a nechal Skalinskou elitu, aby se o princeznu tentokrát postarali oni. Honzův magický svět byl však velmi odlišný od toho, co známe, a tak nás čekala řada velmi obtížných zkoušek spojených s úplně jinou magií, než kterou známe, tak jsme tedy byli odkázáni na svůj rozum, důvtip a vytrvalost. Cesta za princeznou byla nelehká, od kouzelných studánek střežených vílami až po úzké horské průsmyky jsme dokázali nakonec shromáždit vše, co jsme k záchraně princezny potřebovali, a i pár buchet z domova k tomu. Drak se nakonec ovšem jevil příliš nudný a seriózní, než v co jsme doufali, takže odpoledne bylo třeba opět napravit trochou toho zdravého mezikolejního soutěžení. Pro začátek se naší výzvou stalo rozesmát co nejvíce naše školní prefekty. Zasmušilí ostřílení mazáci Skalinské školy jen tak pro nic za nic své kamenné koutky nepozvednou, ale s námi ještě neměli tolikrát tu čest. Nejlepší vtipy byly náležitě ohodnoceny a tato zdánlivě banální soutěž hned vnesla do školy opět příjemnou a pohodovou atmosféru. Byl čas na trochu zákeřnosti! Odpoledne bylo zasvěcené podlým krádežím studentů z jejich kolejí ve svůj vlastní prospěch. Koleje stanuly proti sobě a zadařilo-li se, tak ze soubojů odcházely obohaceni o jednoho či dva členy protějších týmů. Ke konci už se zdálo, že hranice mezi kolejemi téměř zanikly, ale každý zůstal samozřejmě věrný své domácí koleji, byť musel během tohoto krátkého času třeba reprezentovat kolej druhou. Alespoň, že na tradiční večerní kouzelnické souboje už bylo vše, jak má.
H.P.

10.7.
Konečně je tu další famfrpálový turnaj! Po nezčetných hodinách při tréninku je opět čas změřit síly s ostatními kolejními týmy. Ačkoliv se Nebelvíru dnes tolik nedařilo, tak bylo hezké vzpomínat na léta strávená v týmu. Naštěstí se dnešní hry obešly bez vážnějších zranění, což u famfrpálu nebývá až tak časté. Rychlý průchod hodinou kouzelných formulí po skončení famfrpálu nám umožnil předvést našim studentům pár z našich oblíbených kouzel a opět obohatit jejich znalosti magie. Dnešní hodina jasnovidectví byla ovšem velmi zajímavá. Pod našim vedením museli studenti vytvářet věštby o budoucích dobrodružstvích, ano, uhodli jste to, mě. Být „Vyvolený“ má bohužel i stinné stránky, ale jistě se dobře bavili. Věštění, jak jsme se dozvěděli, není příliš silná stránka mnoha letošních nováčků, tudíž se jejich věštby značně lišily, ale zároveň bylo alespoň na večer o zábavu postaráno. Pochopitelně nic z toho se neobešlo bez pravidelných večerních tréninkových soubojů, kde se již začíná projevovat rozšiřující se repertoár mocnějších a mocnějších kouzel. Večer jsme uchystali pro studenty malé překvapení. Na stolech jim přistála vcelku netradiční kombinace věcí – izolepa a špagety. V rámci studia mudlů už se o těchto předmětech dozvěděli, obzvláště pak o nekonečných možnostech tohoto úžasného vynálezu jménem izolepa. Samotné jsou tyto předměty možná relativně nudné, ale dejte je dohromady a k tomu přidejte důvtip bandy mladých čarodějů a dostanete impozantní architektonické výtvory. Vskutku fascinující tyto mudlovské vynálezy…
H.P.   

11.7.
Přišel čas vydat se na ministerstvo kouzel. Voldemort už o sobě dlouho nedal vědět, takže je na čase abychom se ozvali my. Naše pátrání po kusech duše Lorda Voldemorta zaznamenalo nejeden úspěch a dnes se tedy pro jeden viteál vydáme. Radši bych se této možnosti vyvaroval, ale není jiná možnost, je třeba důkladně prohledat nesčetná patra Ministerstva kouzel a objevit zde nejhorší vrchní náměstkyni ministra kouzel v historii! Je to tak, další viteál, medailon Salazara Zmijozela, má totiž v držení Dolores Jane Umbridgeová. Mučení nezletilých kouzelníků během výuky na škole je jen malá část toho, čeho se Umbridgeová dopustila a přítomnost viteálu jejímu charakteru nějak neprospěla. Cesta skrze pochmurná zákoutí Ministerstva je výzvou sama o sobě, ale získat náhrdelník od té růžové bestie jej nečiní o nic snažší. Abychom si byli jistí, že získané viteály nás příliš neovlivní byl večer věnován utužování týmového ducha a zdokonalování práce v týmu. Věštby, které jsme nedávno tvořili již byly dnes večer připraveny, a proto jsme si užili večer plný špatného humoru a unikátních hereckých výkonů v našich věštbách.
H.P.

12.7.
Dnešní dopoledne jsme zasvětili nácviku zasvěcení našich mladších spolužáků. Sice už jsou všichni zařazeni v kolejích, kolejních týmech, famfrpálových družstvech, ale ještě si neprošli tradičním zasvěcovacím rituálem známým jako pohádkový les. Pohádkový les tradičně připravují kolejní prefekti a je primárně určen pro jejich mladší spolužáky za účelem pobavení a poučení. Letošní verzi pojali jako noc otevřených dveří naší školy s mnoha ukázkami vyučovaných předmětů. Přípravám se dá věnovat vždy jen po omezenou dobu, aby mladší studenti nepojali podezření, takže odpoledne bylo standardně výukové s tím ozvláštněním, že se běžel terénní závod, kde jsme připravili s ostatními profesory malá nepříjemná překvapení. Dokáží naši nováčci zůstat motivovaní a odhodlaní i tváří v tvář řadě nesplnitelných výzev? Jak se ukázalo, tak ani když není racionálně vzato žádná naděje na plnění dané výzvy, vždy se najde někdo, kdo přijde s dalším a dalším způsobem, jak problému čelit. Nevzdávat se je ctnost, kterou by měl oplývat každý velký čaroděj a mezi námi se asi právě skrývá velká spousta právě takových jedinců. Ač marné, tak snahy studentů nepřišly nazmar a večer pro ně bylo přichystáno překvapení v podobě velkolepého kolejního plesu. Nasaďme společenské hábity a vzhůru na parket!
H.P.

13.7.
Dnešní ráno rozhodně nebylo pro slabší povahy, neb nás čekal rozhovor s Aragogem. Dávno zapomenutý král pavouků skrytý hluboko v Zapovězeném lese před zraky všech. Jen málokdo může vyprávět o setkání s Akromantulí a z vlastní zkušenosti mohu říct, že nejde o příjemné vyprávění, obzvláště pokud se vám to poštěstí jako studentům 2. ročníku. Ale dost bylo vzpomínání. Aragog by pro nás mohl mít kritické informace o tom, kde se nachází Nagini. Obrovitý had, který neopouští stín Lorda Voldemorta a je vždy připraven plnit jeho zlou vůli. Nagini ovšem není jen dalším obyčejným služebníkem zla, ale také jedním z viteálů, které je třeba zničit, chceme-li mít šanci Voldemorta zabít. Najít ho je tedy kritické a jakákoliv nápověda je cenným zdrojem nezbytných informací. Naše pátrání nás zavedlo k místnímu rybníku a když už nás v tomto horkém letním dni potkalo takto nečekané potěšení, tak jsme se chopili příležitosti a svlažili se ve zdejších vodách. Večer byl velmi rozverný. Mudlovským sportům se na naší škole většinou příliš neholduje, ale tentokrát se díky popularitě předmětů věnovaných studiu mudlů udělala výjimka a členové profesorského sboru se utkali s žáky nejstarších ročníků ve sportu zvaném fotbal. Velmi bizarní hra, ale i přes její naprosto šílená a nesmyslná pravidla a naprostý nedostatek létání se podařilo týmu profesorského sboru zvítězit.

 

5-6.den

Dnes nás všechny hned po ránu čekalo velmi nepříjemné překvapení. Mezi profesorský sbor totiž doputovala informace, že na Ministerstvo kouzel se dostali špehové pána zla a dozvěděli se také to, že dnes je v plánu cesta do bezpečného úkrytu Řádu, kde mě chtějí ukrýt. Schovávat se, zatímco  ostatní riskují své životy, už se stává příliš častým, než abych to mohl dále ignorovat, ale zatím není na výběr. Pomoc přišla totiž i ze strany našich studentů. Nejen, že si sami vyrobili svá první přenášedla, ale při nevyhnutelném boji se Smrtijedy, který nás po cestě čekal, prokázali všichni statečnost pravých mágů, kteří nevědí co je strach. Naše cesta si ovšem vyžádala život prof. Alastora Moodyho a to rukou samotného Lorda Voldemorta. Tato těžká rána Skaliny velmi oslabila, ale musíme zůstat silní, není jiná možnost. S žalem se lze vyrovnat mnoha způsoby a nejlepší, na který jsme se zmohli my, bylo prací. Opakování významných osobností a předmětů v historii a fungování Skalin se stalo naším lékem a tvrdá práce chmury brzy zahnala. Abychom se udrželi v tempu byly ve večerních hodinách dokonce otevřeny zápisy na povinně volitelné předměty, aby naši žáci mohli nadále rozvíjet své znalosti a dovednosti. Profesor Moody se tedy přidal na onen prokletý seznam, který každý den nosím v hlavě, a za který Voldemort jednou draze zaplatí. Čas nechat spánek odnést chmury pryč.

H.P.

Akademický rok je v plném proudu, a i když jsme často ohrožováni smrtijedy a dostávají se k nám chmurné zprávy z kouzelnického světa, škola se zanedbávat nesmí. Dnes tedy hned od brzkého rána zabředli studenti do studia nejrůznějších předmětů a naši prefekti začali dokonce s přípravami na Noc otevřených dveří. Trocha odreagování by byla jistě velmi vítaná, ale bohužel nám počasí nepřálo, takže jsme se uchýlili ke klidnému odpoledni sledování výukových materiálů. A konečně tedy, klidný den odpočinku se musí večer náležitě oslavit. Proběhla tedy jedna z dalších příprav na blížící se kolejní ples. Dnes nás temné síly nechaly vydechnout, avšak nesmíme usnout na vavřínech.

H.P.

Skaliny Skaliny Skaliny 

4.den

Všichni studenti, kteří kdy měli tu čest navštěvovat prestižní Skalinskou školu byli vždy povinně seznámeni s pravidly a tradicemi, které je třeba na půdě školy dodržovat. Rozšifrovat nejnovější verzi Skalinského školního řádu se však ukázalo být mnohem záludnějším úkolem, než se na první pohled zdálo. Neposedný školní řád se totiž rozkouskoval na malé úseky, které se schovaly do hlubin Temného lesa, kam mají studenti obvykle vstup zakázaný. Letošní ročník však není jen tak obyčejným a odvahy se tu našlo více než dost na to, aby se studenti vydali pro kusy školního řádu i mezi děsivé tvory žijící v tomto prastarém lese. Jak se však ukázalo, Řád je mazaný a různé části se nechaly najít od různých kolejí, které je mezi sebou poté musely vyměňovat, aby získali ucelený spis školního řádu pro svou kolej. Během odpoledne bylo nutné ověřit kolik toho vlastně naši noví studenti o magickém světě, do kterého se dostali ví. Mnohé skryté informace se ukrývají hluboko na dně prachem pokrytých Skalinských kronik, kteří již nepamatují svého posledního čtenáře, avšak tyto zásadní informace předávané generacemi čarodějů nesmí být ztraceny, proto se škola musí postarat o jejich zachování. Tímto zároveň získali možnost ke studiu prvních kouzelných formulí, které budou dobře využity při večerním otevření kouzelnického soubojového klubu. Praxe v kouzelnickém umění souboje je v této době vzrůstající temnoty nezbytností, a proto dělá škola maximum, aby své studenty připravila na nejhorší. Dnešním soutěžím dominoval Nebelvír, avšak rychlé porážky jeho kolejních týmu při večerních soubojích opět ukázaly, že všechny koleje mají chuť a sílu zabodovat.
H.P.

Skaliny Skaliny Skaliny  

3.den

Po včerejším slavnostním zařazování do kolejí nastal čas, aby se naši studenti také seznámili s tím, kdo je bude našim společným dobrodružstvím provázet. Z našich řad profesorů byli každé koleji přiděleni tři vedoucí a rozděleni do skupin pod jejich vedením budou studenti nadále reprezentovat své koleje. Během včerejška studenti získali své první hůlky a nyní nastal čas, aby si také vyrobili svá první košťata. Koště je další z kouzelníkových neodmyslitelných společníků, a navíc je zcela nezbytné pro pozdější reprezentaci svých kolejí ve famfrpálových zápasech. Kvalifikace do kolejních družstev jsou za rohem, proto si museli všichni naši nováčci opatřit nová košťata a jak je dobře známo, nejlepší let je vždy na koštěti, které si sami vyrobí. Dalším testem zručnosti a kreativity prošli všichni na výbornou, a tak mohou přípravy na večerní zahajovací turnaj pokračovat. V mezičase však bylo třeba, aby si studenti také vytvořili pro své týmy znaky a názvy, pod kterými budou známi mezi svými spolužáky. Majestátní erby i hrdé pokřiky všichni s vervou předvedli při večerním setkání a zbývalo už jen slavnostně zahájit letošní famfrpálovou sezónu. Na svých zbrusu nových košťatech se dnes utkali Nebelvírská kolej s Mrzimorskou a Zmijozelští poměřili své síly s kolejí Havraspáru. Zábavné pokračování příchodu nových studentů zatím probíhalo bez problému či vnějších zásahů, avšak všichni začínáme pociťovat, že temné síly jsou k nám stále blíž, o čemž svědčí i mnoho špatných zpráv objevujících se v Denním Věštci čím dál častěji.
H.P.

facebook
Navštivte nás na Facebooku

svatebni fotograf ceske budejovice

reklamní předměty potisk
Reklamní předměty potisk